ساخت استخر با بلوک سیمانی

ساخت استخر با بلوک سیمانی

ساخت استخر با بلوک های سیمانی , یکی از آسان ترین روش های ساخت استخر می باشد. این روش ساخت استخر اقتصادی ترین حالت برای ساخت استخر ویلایی برای شما می باشد.

در این روش می توان پس از زیرسازی و بتن ریزی کف ( حدودا ۱۵ سانتی متر) و مسلح نمودن با آرماتور , دیواره های بلوکی روی کف ساخت. بدین صورت که پس از تراز نمودن سطح کف استخر و شیب بندی آن می توان نسبت به چیدن بلوک ها اقدام نمود. توجه نمایید که برای پرکردن بلوک ها , از ملات روان تری استفاده نمایید تا کلیه حفره های بلوک گرفته شود.

استفاده از سنگ بدون جذب رطوبت نیز , برای پرکردن بلوک ها پیشنهاد می شود. با توجه به عدم استفاده از آرماتور در دیواره های استخر باید توجه نمود که کلیه چفت و بست های بلوک کاملا با دقت چیده شوند. پس از مرحله بلوک چینی می توان با استفاده از رزین عایق بندی استخر که با ملات سیمانی مخلوط می شود عملیات سیمانکاری را انجام داد. استفاده از رزین آب بندی استخر علاوه بر استحکام فوق العاده سیمان و چسبندگی بهتر با بلوک می تواند در یک مرحله عملیات آب بندی استخر را نیز انجام دهد. روش آب بندی استخر توسط مواد عایق بندی در تمامی مراحل پس از بلوک چینی توصیه می گردد. پس از استفاده از مواد آب بندی استخر در ملات سیمانی می توان جهت پوشش دکوراتیو استخر از رنگ استخری ضد جلبک استفاده نمود. رنگ استخری ضد جلبک علاوه بر ساختار فنی بالا و چسبندگی عالی به ملات سیمانی حاوی رزین آب بندی استخر می تواند طی زمان زیادی از بوجود آمدن جلبک در استخر جلوگیری بعمل آورد. رنگ استخر ضد جلبک بر پایه پلیمر ساخته شده و با رزین پلیمری آب بندی استخر کاملا همخوانی دارد.