• شنبه تا 5شنبه، ساعت 8 صبح - 8 شب
 • ایران
  تهران
  09359596977
  شنبه-5شنبه،8صبح-8شب
  Info@keyhanpump.com
بسته

جکوزی چیست ؟

جکوزی چیست ؟

جکوزی در واقع محیط بسته حوضچه مانندی است که آب موجود در آن فضا جهت ماساژ دادن عضله‌های مختلف بدن با فشار زیاد توسط پمپ‌های قوی از طریق لوله‌‌های تعبیه شده در قسمت های مختلف دیواره به داخل حوضچه رانده می شود. از جکوزی به منظور رفع خستگی و ماساژ آبی استفاده می‌شود. ماساژ در زیر آب از روش های درمانی بسیار مؤثر در رفع درد عضلات، مفاصل و استخوان ها می باشد. استفاده کنندگان از جکوزی در داخل حوضچه قرار میگیرند و اعضاء بدن خود را به تناوب در مسیر فواره‌های زیر آب قرار می دهند. همچنین جکوزی دارای یک یا چند پله یا پاشویه است تا افرادی که از آن استفاده می‌کنند بتوانند بر روی آن بنشینند و عمل ماساژور ماهیچه پا و پشت را در تماس با آب پرفشار همراه با هوا انجام دهند. معمولا از سرامیک و کاشی برای تزیین جکوزی استفاده می‌شود.

جکوزی محیطی است متشکل از یک وان و نیز نازل های خروج آب با فشار آب که توسط یک موتور خروج آب به بدن پاشیده می شود. این فشار آب از نظر تکنیکی و پزشکی دارای موارد مصرف بسیاری است.

جکوزی از نظر گنجایش به دو دسته یک نفره و چندنفره تقسیم می شود. جکوزی یک نفره مانند وان حمام بوده وجهت تامین فشار مورد نیاز جت ها از یک پمپ استفاده می کند. بدنه جکوزی یک نفره که در حمام و یا در اتاق ها نصب می شود معمولا از جنس فایبرگلاس ساخته می شود. در این نوع جکوزی پس از هر بار مصرف ، آب جکوزی تخلیه می شود که بعضی از این نوع جکوزی ها مجهز به المنت حرارتی جهت گرم کردن آب نیز هستند. جکوزی چندنفره با توجه به ظرفیت آن (۲ نفره،۴نفره،۶نفره،۸ نفره،۱۲نفره) دارای ابعاد مختلفی است؛ داخل آن از آب پر شده و توسط جت‌هایی به داخل آن از اطراف با فشار معین آب گرم دمیده می‌شود. جکوزی چند نفره که در ساختمان ها و محل های عمومی مورد استفاده قرار می گیرد. جکوزی چند نفره از مصالح ساختمانی و با همان شرایط دیوارهای استخر ساخته می شود. اجزای سیستم تصفیه جکوزی های چند نفره تجهیزات استخرهای کوچک می باشد.پمپ تصفیه در سیستم جکوزی مانند کار پمپ تصفیه استخر می باشد آب را از کف جکوزی گرفته وپس از عبور از صافی اولیه به سمت صافی های اصلی هدایت می کند.

 جکوزی خانگی، جکوزی ویلایی چیست؟

جکوزی هایی که روی شاسی نصب شده و به شکل پک کامل (اسمبل شده) مانند یک ماشین لباسشویی بدون هیچ گونه ساخت و ساز و تخریب خاص محل نصب آن آماده استفاده در فضای آپارتمان ها و منازل  (منطبق با امکانات و محدودیت های مورد نیاز ساخته و به باز عرضه میگردند را جکوزی آپارتمانی / خانگی می نامند.

استفاده از جکوزی می تواند کاربرد ها و موارد بی شماری داشته باشد همچون:

 • ماساژ تراپی جهت رفع خستگی و نیز درمان درد های عضلانی

 • صرفه جویی بسیار در مصرف آب زمان استحمام

 • پرتو درمانی

 • گرما درمانی

 • جکوزی های صنعتی جهت مصارف صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند

یک جکوزی حداقل دارای اجزاء زیر می باشد:

 • بدنه اصلی جکوزی

 • شاسی (چهارچوب اصلی) نگهدارنده بدنه جکوزی که بایستی صددرصد از جنس ضد آب تهیه شده باشد؛ در زمان خرید شاسی شما می توانید توسط یک آهنربای بسیار قوی از ضد زنگ بودن شاسی اطمینان حاصل نمایید.

برای این منظور آهنربا را به شاسی نزدیک کنید، فلزات صد در صد ضد زنگ هرگز آهنربا را به خود جذب نخواهند کرد.

 • موتور اصلی خروج آب از نازل ها

 • لوله های هدایت کننده آب به نازل ها

 • نازلهای خروج آب جکوزی

 • قسمت زیر آب جکوزی (چاهک خروج آب از ناحیه پایینی جکوزی)

 • شیرآلات

جکوزی یا در محل ساخته می‌شود و یا بطور پیش ساخته تهیه شده و در محل نصب می‌گردد. جکوزی بادی یکی از انواع جکوزی پیش‌ساخته است که در مقایسه با جکوزی‌های سرامیکی قیمت کمتری دارد. این نوع از جکوزی سبک و قابل حمل است.

برخی از جکوزی‌های مدرن دارای تجهیزات و امکاناتی مانند ماساژور، سیستم تزریق گاز ازن به منظور استرلیزه کردن آب، چراغ‌های زیر آب، چراغ‌های پس‌زمینه، صفحه کنترل کامپیوتری، رادیو، اسپیکر ضدآب، ریموت کنترل و بالشتک زیرسری می‌باشند.

استفاده از جکوزی جهت مادران باردار به هیچ عنوان توصیه نمی شود. زیرا گرمای آب به کودک درون رحم مادر آسیب جدی وارد می نماید. استفاده از لنز نیز در محیط جکوزی با توجه به حرارت آب و تاثیر آن بر لنز توصیه نمی شود.

هر فرد در زمان استفاده از حمام در حالت عادی حدود ۱۸۰ لیتر آب مصرف می نماید. البته مشروط به آنکه یک شخص وسواسی و یا دارای یک عارضه کند کننده رفتار عمومی خود در زمان تنظیف اسحتمام نباشد! جالب است بدانیم یک جکوزی با حدود ۶۰ لیتر آب پر می شود !!!! بدیهی است که هر شخص در بدو ورود به جکوزی در حدود بیست دقیقه از امکانات ماساژ جکوزی استفاده می نماید. در این حالت بدن انسان برای تنظیف کاملا آماده است زیرا آب به جسم چربی های آلوده موجود بر روی پوست نفوذ کرده و به سادگی این چربی ها آماده جدا شدن از بدن هستند لذا پس از این مرحله ماساژ شما به سادگی توسط بلوئر های کف جکوزی و مقدار کمی شامپوی مایع کل جکوزی را تبدیل به یک وان پر از کف خواهید کرد. سپس بدن خود را توسط شامیپوی مایع به راحتی تنظیف نموده و در نهایت نیز توسط شیر دوشی تلفنی متحرک و شلنگ یک و نیم متری فلزی استیل آن بدن خود را آب خواهید کشید

پست های مرتبط